מחשב נייח או נייד? עושים לכם סדר

תוכן עניינים
מחשב נייד או נייח

מעבר להבדלים במחירים, שיקול מרכזי שיש להביא בחשבון הוא רמת הביצועים של המחשב. ככל שרמת הביצועים גבוהה יותר, כך המחיר גבוה יותר וזה נכון הן לניידים והן לנייחים. חשוב להבין שככל שרמת הביצועים הנדרשת גבוהה יותר, הפער בין המחיר של מחשב נייד לנייח באותה רמת ביצוע, הוא משמעותי יותר. ניתן לומר בכלליות שעבור סכום נתון של כסף שאנחנו מוכנים להשקיע נוכל לקבל מחשב נייח עם רמת ביצועים גבוהה יותר מאשר במחשב נייד באותו סכום.

שיקול נוסף קשור לרמת העמידות של החומרה. אין ספק שהחומרה של המחשבים הנייחים היא עמידה יותר וככלל, מחשבים נייחים מחזיקים מעמד תקופות ארוכות מאשר ניידים. ההבדל בעמידות החומרה טומן בחובו את כל נושא התיקונים והשדרוג במידת הצורך. ניידים מתקלקלים לעיתים קרובות יותר, והתיקון שלהם הוא יקר יותר. ההבדל בעלויות התיקון והשדרוג נובע הן בשל המבנה הפנימי של הנייד, שרוב החלקים בו מולחמים אל לוח האם והתיקון מצריך לרוב עבודת אלקטרוניקה עדינה והן בשל חלקי חילוף ייחודיים המותאמים ספציפית לאותו נייד. קשה לעיתים להשיג את חלקי החילוף הספציפיים האלו וזה מעלה את עלויות התיקון (לעומת מחשבים נייחים שלרוב ניתן להחליף כל חלק בחלק סטנדרטי מקביל).

כמו כן, אין ספק שמבחינת נוחות וארגונומיה המחשב הנייח ידידותי יותר למשתמש: גודל המסכים וסוגי הרמקולים שניתן לחבר למחשב יכולים להפוך את חווית השימוש במחשב לנוחה ומוצלחת מאוד. הקלדה במקלדת שולחנית נוחה הרבה יותר מהקלדה במקלדת הקטנה של המחשב הנייד. נכון שאת כל החלקים האלה ניתן לחבר גם לנייד וכך להפוך אותו למעין נייד/נייח אך מן הסתם חיבור והסרה מתמדת של רכיבים היא לא נוחה ובעצם מבטלת את יתרון הניידות.

ההמלצה שלנו תהיה שבמידה ואין צורך בניוד המחשב בשל צרכי עבודה או לימודים, ההשקעה הכדאית ביותר לטווח הארוך היא המחשב הנייח.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
לייעוץ ללא עלות
השאירו פרטים: