המחשב איטי? קבלו 9 טיפים פשוטים ויעילים שעשויים לתקן את התקלה

תוכן עניינים
המחשב איטי? קבלו 9 טיפים פשוטים ויעילים שעשויים לתקן את התקלה

מחשב איטי הינה אולי התקלה השכיחה ביותר בקרב משתמשי המחשב. ובדיוק כמו תשתיות הבית, הדורשות תחזוקה שוטפת – כך גם מחשבכם.
להלן 9 טיפים פשוטים לביצוע שעשויים לפתור את בעיית האיטיות במחשב:

 1. אין מקום פנוי בדיסק קשיח – חשוב להקפיד כי לפחות 25% משטח הדיסק הקשיח יהיה פנוי, בדגש על כונן מערכת ההפעלה (בדרך כלל כונן C) .
 2. שתיים או יותר תוכנות אנטי-ווירוס פעולות בו זמנית במחשב – שימוש ביותר מתוכנת אנטי-ווירוס אחת יוצר מצב בו התוכנות מתנגשות ומאטיות את פעולת המחשב.
 3. שגיאות במערכת הקבצים – שגיאות מסוג זה מצטברות עם הזמן, במיוחד בעקבות כיבויים לא מסודרים, הפעלות מחדש פתאומיות, ותקלות בהספקת חשמל.
  ניתן לתקן על ידי פקודת CHKDSK C: /R או ע"י לחיצה על [המחשב שלי] ← לחיצה ימנית על [כונן C: C] ← [מאפיינים] ← [בדיקה כעת] ← בחרו את שתי התיבות הריקות ולחצו על [בדוק כעת].
 4. ווירוסים – מבלי שנשים לב, לעיתים וירוסים החודרים למחשבנו במגוון דרכים (אתרי אינטרנט, תוכנות/משחקים פיראטים, מייל וכד') "רצים ברקע" ומאטים את מערכת ההפעלה והמחשב. מומלץ לבצע סריקה לאיתור וירוסים אחת לשבוע, באמצעות תוכנת אנטי-וירוס מוכרת ואמינה (לדוגמה KASPERSKY).
 5. תוכנות מיותרות בהפעלה אוטומטית – מוגדרות תוכנות שנטענות לזיכרון באופן אוטומטי עם עליית מערכת ההפעלה! כדאי להסיר אותן (או לפחות להסיר אותן מההפעלה האוטומטית). דבר זה מבוצע בעזרת הפקודה MSCONFIG .
 6. איחוי דיסק – מומלץ לבצע איחוי דיסק לפחות פעם ב3-4 חודשים כצעד נוסף לשיפור מהירות המחשב.
 7. דיסק קשיח פגום – זאת גם יכולה להיות אחד מהסיבות לעבודה אטית של המחשב. מומלץ לבדוק את תקינות הדיסק על ידי תוכנה ייעודית דוגמת MHDD.
 8. מחסור בזיכרון פנימי – סיבה זו נפוצה יותר במחשב ישנים. תוספת זיכרון עשויה לעזור במקרים בודדים. אל תמהרו להוסיף זיכרון נוסף מבלי להתייעץ עם טכנאי מחשבים מוסמך.
 9. מחשב מתחמם – במקרים מסוימים התחממות של המעבד או רכיבים אחרים יכולה לגרום לאטיות של מחשב ואף לעצירתו המוחלטת (במיוחד במחשבים ניידים, שם חסימה של המאוורר שמטרתו לקרר את הרכיבים יותר שכיחה). ניתן לבדוק את טמפרטורת המחשב דרך ה-BIOS.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
לייעוץ ללא עלות
השאירו פרטים: