ניקוי מחשב – מוציאים את קרדית האבק מהמארז

תוכן עניינים
ניקוי מחשב

הבעיה העיקרית

ישנם המון גורמים כיום לבעיות האיטיות ורעשי המנוע של המחשב שלנו, אחת מהם היא הגורם העיקרי ביותר וזו בעיית האבק. אבק הוא נושא בעייתי מאד ואולי אפילו היריב הכי גדול שלנו. כל החלקים במחשב עלולים להינזק בצורה כזאת או אחרת עקב חשיפתם לאבק ולכן עלינו לנקות את המחשב ובעיקר את האבק. המומחים ממליצים בניקיון כל שלושה או ארבעה חודשים בערך.

גורם עיקרי להצטברות אבק הם המאווררים אשר נמצאים בתוך המחשב על לוח האם ובכך מושכים אליהם אבק שנדבק לכל המערכות שמסביב, ובעיקר גורם להתחממות המחשב. אחרים יעדיפו כמובן לנקות את המחשב בעצמם ואחרים יעדיפו לקרוא לטכנאי.

במאמר הקרוב ריכזנו עבורכם מספר אפשרויות לניקוי מחשב מאבק בצורה יסודית נכונה והכי חשוב – ללא פגיעה ונזק.

מה קורה במידה והמחשב מתחמם ?

התחממות המחשב יכולה להיגרם מ2 גורמים:

  1. כבלים מתנפחים.
  2. לוח אם מתחמם.

במידה והמחשב שלכם מתחיל להתחמם יתר על המידה – לוח האם יכול להישרף ונצטרך להחליפו במחיר לא ידידותי במיוחד לכן אני מאוד ממליץ לא לדלג על ניקיון מחשבכם האישי.

אז מה הפעולות הנכונות לניקוי מחשב ?

נתחיל כמובן מהדבר הבסיסי ביותר וזה לנתק את כל הכבלים אשר מחוברים לחשמל על מנת שהמחשב יישאר מכובה ומקורר.

איך פותחים את המחשב על מנת לנקות אותו?  כל מחשב נפתח מהצד הימני שלו על ידי 2 ברגים, ואפשר לראות את המכלול הפנימי של המחשב. יש משמעות מאד חשובה לניקיון המחשב והיא עניין תזוזות החלקים הפנימיים, יש להיות עדינים מאד בעת הפעולה על מנת לא לגרום תזוזה או נזק לחלקים מבפנים. ניקח מטלית ובצורה נקייה ועדינה נעביר על דלת המחשב בחוץ ומבפנים

פעולת ההברשה – נתחיל בניקיון המאוורר. בשביל לנקות עלינו להצטייד במברשת קטנה, כזאת אפילו שמשמשת לצבע. לא מומלץ לפרק את המאוורר, כדאי לנקות אותו כמה שאפשר כשהוא מחובר מבלי להזיז שום דבר וגם הניקיון וההברשה צריכה להתבצע בעדינות, להוציא את כל קרדיות האבק. אפשר להתחיל בהברשה של כל היחידות הפנימיות. ברמת העיקרון כל הלכלוך שמוברש, יורד לחלק התחתון של המחשב ולכן ניתן לשאוב אותו בסוף הפעולה.

אחת הדרכים היעילות והנפוצות ביותר כיום לניקוי מחשב היא כמובן להפעיל לחץ אוויר ובשביל ליצור לחץ אוויר קיימות מספר דרכים יצירתיות:

  • מייבש שיער – חשוב לציין שהשימוש במייבש השיער יהיה אך ורק באוויר קר, קיים כמעט בכל מייבש שיער שקיים, מומלץ לקחת אחד כזה שנמצא בבית אצל אמא, אחות או החברה. אומנם מייבש השיער לא מייצר לנו לחץ אוויר גבוה אך אם נשתמש בראשים הקטנים שמגיעים איתו בהחלט אפשר לייצר לחץ מרוכז. בכל זאת שיטה שקצת פחות מומלצת אך עדיין אפשרית.
  • ספרי לחץ אוויר – ניתן למצוא בכל חנות לוגיסטית פשוטה שנמצאת בעיר או בשכונה שקרובה אליכם.
  • מפוח חשמלי\מדחס – אופציה מצוינת שכן המדחס והמפוח נותנים לחץ אוויר מעולה וחזק ואכן מקלים מאד את השימוש בניקוי מחשב. אומנם זה לא מוצר צריכה בסיסי שקיים בכל בית ולכן מי שמתקשה להשיג תמיד מוזמן להשתמש באחת מהאופציות הראשונות לייצור לחץ.

לאחר שניישם את אחת משיטות הפעולה האלה נתחיל במלאכה:

בעזרת אותו כלי שבחרנו נתחיל להתקרב בצורה איטית אל הרכיבים השונים במחשב, להתמקד בפינות, בחלק התחתון, בחריצים ובספק הכוח.

בחלק הראשון נעביר "ויש" על כל האזורים, לאחר מכן ניתן לכל האבק לשקוע בזמן המתנה של כחמש דקות ואז לאחר מכן נבצע שוב את אותה פעולה.

בסיום הפעולה נעביר מטלית לחה על חלקיקי האבק העיקשים ולהוריד אותם מאיפה שלא ירדו, רק לשים לב בעת השימוש במטלית לרכיבים הפנימיים על מנת שלא יזוז אף חלק ממקומו. מומלץ להיעזר בחבר אם אתם חושבים שהמגע שלכם לא כל כך עדין.

ניקוי המקלדת והעכבר

עוד גורם חשוב לניקיון סביבתי בעבודת המחשב הוא ניקיון העכבר והמקלדת.

ניקיון מקלדת יתבצע בעיקר בכך שנהפוך את המקלדת ואט אט ננער אותה בצורה מדויקת שכל הלכלוך ייפול כלפי מטה.

אופציה נוספת היא לקחת מקלון אוזניים להרטיבו ולהעביר בין מקשי המקלדת. לאחר מכך לעבור עם מטלית יבשה ולייבש את האזורים הרטובים במעט.

גם כאן כלי שמייצר לחץ האוויר יכול להועיל בכך שנעבור בין המקשים בעזרת לחץ.

את העכבר יותר קל לנקות מפני שמטלית מעט לחה די תספיק לנו באזור הזה להעביר על העכבר עצמו ולהקליק עליו עם המטלית על מנת לשחרר לחץ ואבק שהצטבר בין מקשי ההקלקות. גם מלמטה נעבור באותה מידה עם המטלית אך העבודה די יעילה וזריזה. אפשר גם להשתמש באותה השיטה לניקיון מקיף עבור עכבר ומקלדת גיימינג.

בסופו של דבר ההחלטה איך לנקות ואצל מי נתונה בידכם אך מומלץ לתקופות יותר קרובות לשמור על היגיינת המחשב על מנת שלא יקרו שיבושים לא רצויים ותוכלו להמשיך ליהנות מחוויה גלישה ותפעול נעימה ונקייה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
לייעוץ ללא עלות
השאירו פרטים: